obec Mikulovice má již více než 750 let historie

  do obce patří rovněž Široký Brod a Kolnovice

  skvělou vyhlídku si užijete z rozhledny Zlatý Chlum

  z letiště LKMI startují vyhlídkové lety

  kulturu reprezentuje divadelní soubor Kantoři

  FK Mikulovice hrál i třetí nejvyšší soutěž MSFL

  o seniory je příkladně postaráno v DPS 

  v krizových situacích pomáhají dva sbory SDH

Mikulovice

Řeka Bělá mířící ze svahů Jeseníků k severu zpomaluje na úpatí posledních hor svůj krok, jako by se nemohla rozloučit s malebným krajem, který musí opustit. Není jí to ale nic platné a vodní proud na jeho cestě k moři nedokázala zadržet ani hradba kopců postavených do cesty pod soutokem s Olešnicí.

mikulovice

  Jarním táním i letními dešti zdivočelá voda si zde v minulosti prorazila soutěsku a objevila klid a mír slezských rovin. Stejně nezadržitelně jako vodní proud plyne i tok času, jež se v průběhu staletí nesmazatelně zapsal do tváře krajiny rozkládající se v povodí Bělé.

Číst dál: Mikulovice

letiště LKMI

 Letiště Aeroklubu Jeseník, ležící 15 km severovýchodně od města Jeseník a 2 km severozápadně od obce Mikulovice, začalo vznikat na počátku sedmdesátých let minulého století. Avšak nejstarší záznamy o létání v jesenickém regionu pocházejí ze 2. poloviny 40. let. Již při létání na starém letišti, jež se nacházelo na okraji města, vlastně přímo na úpatí Hrubého Jeseníku, a v padesátých letech bylo pak zrušeno, objevili místní plachtaři úžasné možnosti, které jim nabízela dlouhá vlna za hřebenem Jeseníků. Lokalita pro současné letiště byla vybrána právě s ohledem na možnost využití tohoto proudění, a tak směr dráhy 05 – 23 je přesně totožný se směrem JZ větru, který je pro fungující vlnu za Jeseníky typický. Díky  jedinečným podmínkám je v Jeseníkách možné plachtit prakticky během celého roku.

letiste

 Veřejné vnitrostátní letiště Mikulovice LKMI (N50o 18´ 06“ E017o 17´ 51“) se rozkládá na náhorní plošině, obklopené údolím s obcemi Supíkovice a Velké Kunětice na západní straně a údolím Mikulovickým na východě. Jižním směrem navazuje na dlouhé údolí Písečná, Česká Ves, město Jeseník směřující k hlavnímu hřebeni Hrubého Jeseníku, od prahu dráhy vzdáleného 20 km. Letiště leží v ADIZ. Asi 3 km severně od VPD již probíhá státní hranice s Polskem, takže při startu z dráhy 05 a při přistání na dráhu 23 je v první a druhé, resp. třetí a čtvrté okruhové zatáčce třeba dávat pozor na její případné narušení. Jako jedinou překážku u letiště lze uvést Hradecký les nacházející se vpravo v těsné blízkosti osy přistání na dráhu 05.

Číst dál: letiště LKMI

sportovní hala

florbal hala

Sportovní hala, nejnovější přírůstek do rodiny sportovišť v naší obci. Provozují se zde všechny sálové sporty, jako futsal, florbal, basketbal, házená, tenis, badminton, volejbal a mnoho dalších. Od září do června k využití od 15 hod. ( do 15 hod. halu využívá ZŠ Mikulovice ), přes prázdniny a o víkendech pro veřejnost od 7 do 22 hodin za 250,- Kč na hodinu.Sportovní hala, nejnovější přírůstek do rodiny sportovišť v naší obci. Provozují se zde všechny sálové sporty, jako futsal, florbal, basketbal, házená, tenis, badminton, volejbal a mnoho dalších. Od září do června k využití od 15 hod. ( do 15 hod. halu využívá ZŠ Mikulovice ), přes prázdniny a o víkendech pro veřejnost od 7 do 22 hodin.

logo web 110 37

DPS Soužití 2005

seniori praha 21 23 9 2011 090

Cíle a způsoby poskytování pečovatelské služby:

Pečovatelská služba při SOUŽITÍ 2005, o.p.s., Mikulovice, je terénní služba poskytovaná ve vymezeném místě, čase a rozsahu prostřednictvím kvalifikovaných pracovníků. Služby se poskytují na základě písemné smlouvy mezi poskytovatelem a uživatelem služby (dále jen klientem) za úhradu dle platného sazebníku, schváleného správní a dozorčí radou společnosti. Služby jsou poskytovány lidem, kteří bydlí na území obce Mikulovice, Široký Brod, Kolnovice, Hradec-Nová Ves, Supíkovice, Písečná a Velké Kunětice.

Číst dál: DPS Soužití 2005

divadelní soubor Kantoři

kantori19.1.1947 se v Mikulovicích konalo první české divadelní představení místního ochotnického souboru, tehdy divadelního kroužku Sokol s názvem „Z českých mlýnů“. Nově příchozí pováleční osídlenci zakládali tehdy v pohraničí celou řadu společenských organizací a amatérské divadlo bylo jednou z nich. Německý divadelní soubor existoval v Mikulovicích již dříve, takže zkoušet a vystupovat bylo kde. O představení byl velký zájem – 5 repríz v Mikulovicích a okružní jízdy s řadou vystoupení na prknech jesenického okresu nebyli výjimkou.

Číst dál: divadelní soubor Kantoři

psi-utulek

kino MIKULOVICE

 

archív původních stránek obce

Obec Mikulovice, Hlavní 5, 790 84 Mikulovice

Bankovní spojení Komerční banka a.s. čú. 1723841/0100

IČO 00303003, DIČ CZ00303003

ID datové schránky 9fmbcrk, tel. 584 429 100

pondělí 7:00 - 17:00

úterý 7:00 - 15:00

středa 7:00 - 17:00

čtvrtek 7:00 - 15:00

pátek 7:00 - 13:30

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.