...
Mikulovice

Napsali o nás

Nehoda Mikulovice -Široký Brod

Děsivě vypadající dopravní nehoda uzavřela v pondělí 27. února 2023 ráno hlavní tah do Polska mezi Písečnou a Mikulovicemi na Jesenicku.

Datum: 12. 6. 2024

Děsivě vypadající dopravní nehoda uzavřela v pondělí 27. února 2023 ráno hlavní tah do Polska mezi Písečnou a Mikulovicemi na Jesenicku.

Vila Kristýna je mým domovem 1

Vila Kristýna je mým domovem

Datum: 29. 5. 2019

Nedílnou součástí obyvatel naší obce je i padesát klientů, kteří žijí v Domě s pečovatelskou službou Na Bukovci. Nikdo neví, proč dům dostal jméno Kristýna. Domácí romanticky říkají, že žijí ve „vile Kristýna“. Jak se jim zde žije?

Záplavy postihly na Jesenicku sedm obcí, škody jdou do milionů

Datum: 24. 5. 2015

Jeseník - Na desítky milionů korun odhadují škody starostové obcí na Jesenicku, které v noci na dnešek postihly bleskové záplavy. Na některých místech jsou strženy mostky a poničeny komunikace, škody jsou i v lesích, voda způsobila místy sesuvy půdy. Záplavy postihly v regionu sedm obcí. Nejvíce zasáhly Mikulovice, kde voda zatopila sklepy asi stovky domů. V zasažených obcích se uklízí. Hladiny toků, které v noci na dnešek dosáhly až třetího povodňového stupně, již klesly.

Gang měnil drogy za ukradená kola či elektroniku

Datum: 24. 5. 2015

Drogový gang rozbili tento týden kriminalisté na Jesenicku. Na zásahu se podílelo zhruba třicet policistů, kteří na pěti různých místech provedli devět prohlídek bytů, nebytových prostor a osobních vozidel. Do akce byli nasazeni také dva policejní psi speciálně vycvičení na vyhledávání drog. Právo o tom v pátek informovala policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Roman Šťastný

Nemůžu si stěžovat, že bych měl moc volného času

Datum: 9. 4. 2015

V následujících čtyřech letech chtějí Mikulovice investovat především do infrastruktury. Redaktor Deníku s Romanem Šťastným hovořil nejen o investicích, ale i areálu bývalé posádky či spolupráci Mikulovic s Polskem.

Do pohraničí míří polští lékaři

Datum: 5. 3. 2015

Mikulovice – Z Gdaňsku do Mikulovic je to 670 kilometrů. Zhruba tak daleko se bude muset přestěhovat jedna z polských lékařek, pokud se rozhodne působit v příhraniční obci na Jesenicku. O prázdnou stomatologickou ordinaci v Mikulovicích nejeví čeští zubaři zájem. Naopak pro lékařku ze severu Polska je atraktivní.

Jsme rádi, že už tu žádná munice není, říkají lidé v Mikulovicích

Jsme rádi, že už tu žádná munice není, říkají lidé v Mikulovicích

Datum: 6. 12. 2014

Mikulovice – U Vrbětic na Zlínsku vybuchl ve středu 3. prosince už druhý muniční sklad. Podobný areál jako na Valašsku přitom až do přelomu tisíciletí existoval také v Mikulovicích na Jesenicku. „Jsme rádi, že už se tu taková věc stát nemůže," říkají místní.

Kdo se bojí postele?

Datum: 30. 10. 2014

Vrbno pod Pradědem – Komedie se čtyřmi nezávislými příběhy, jejichž společným bodem jsou mezilidské vztahy, jedna postel a problémy, které kolem ní vznikají. Tak ve zkratce popisuje Divadelní soubor Kantoři komedii s názvem Kdo se bojí postele?, kterou uvede v pátek 31. října od 19 hodin ve vrbenské Střeše.

Mikulovický příběh za dva miliony korun skončil. Krachem…

Mikulovický příběh za dva miliony korun skončil. Krachem…

Datum: 12. 9. 2014

Mikulovická pohádka skončila. Příběh o tom, jak se chudá vesnička na Jesenicku dostala takřka mezi fotbalovou smetánku, vzal smutný konec. FK Mikulovice, klub který i díky nebývalé finanční podpoře obce hrál v minulé sezoně poprvé ve své historii MSFL, skončil v okresním přeboru. Došly peníze. Přesněji, žádné se nenašly a z obecní kasy už žádné nepřitečou.

Marie Kopecká (vlevo) u svého domu v Mikulovicích.Autor: DENÍK/Petr Krňávek

Místo zahrady mají před domem řeku

Datum: 29. 5. 2014

Mikulovice – O obrovském štěstí mohou mluvit Marie a Pavel Kopečtí z Mikulovic. Rozvodněná říčka Olešnice jim ve středu 28. května před domem vymlela obří jámu. Vodní proud se zastavil jen dva metry od jejich obydlí.

Nadějí kamenického obra zaměstnávajícího desítky lidí je firmu nedělit

Datum: 1. 1. 2014

Kamenický obr Slezský kámen, který na Jesenicku dává práci desítkám lidí a který je nyní v konkurzu, má naději na záchranu. Nástupce insolvenčního správce totiž přišel s novou strategií, firmu radí prodat jako celek. Jestli to posvětí věřitelé, mohla by tak dostat druhou šanci.

Mikulovice píšou historii v MSFL, pomohla jim milionová dotace

Mikulovice píšou historii v MSFL, pomohla jim milionová dotace

Datum: 14. 9. 2013

Zázrak z Mikulovic! Vesnice s 2700 obyvateli píše historii. Stala se účastníkem MSFL, třetí tuzemské nejvyšší soutěže. I díky tomu, že místní zastupitelé svolili uvolnit na činnost klubu v této sezoně čtyři procenta obecního rozpočtu, což činí dva miliony korun. Kdyby podobným způsobem sáhli do městské kasy třeba v Ostravě, mohl by se Baník těšit na 300 milionů korun.

Starosta Mikulovic Jiří Šimík.Autor: archiv obce

Problémy Jesenicka potřebují specifické řešení

Datum: 28. 8. 2013

Mikulovice – S dvěma tisíci sedmi stovkami obyvatel jsou Mikulovice čtvrtým největším sídlem v okrese Jeseník. Obec se středověkými kořeny leží na hranici s Polskem, s našimi severními sousedy ji spojuje silnice první třídy i železnice.

Novým starostou Mikulovic je Jiří Šimík

Novým starostou Mikulovic je Jiří Šimík

Datum: 26. 4. 2013

Mikulovice – Novým starostou Mikulovic je Jiří Šimík. Do funkce ho zastupitelé zvolili poté, co se křeslo starosty uvolnilo po smrti Ivana Dosta.

Vybudování naučného parku brzdí církevní restituce

Vybudování naučného parku brzdí církevní restituce

Datum: 7. 2. 2013

Mikulovice – Nová pracovní místa by mohl přinést naučný park Riegrův mlýn v Mikulovicích. Záměr na jeho vybudování ale naráží na komplikace kvůli církevním restitucím.

Na Jesenicku je problém vybrat peníze, mají jen dva bankomaty

Datum: 3. 2. 2013

Lidem v pohraniční oblasti Jesenicka chybí bankomaty. Obce, které po českých bankách chtějí, aby v blízkosti polské hranice přístroj na peníze umístily, narážejí zpravidla na zamítavé odpovědi. Některé banky se neobtěžují na žádosti odpovídat vůbec.

Světelná křižovatka v Mikulovicích na Jesenicku.Autor: DENÍK/Petr Krňávek

Na Jesenicku mají jediný semafor. V Mikulovicích. Vypnutý

Datum: 21. 3. 2012

Mikulovice - Kdyby někdo hledal nejsevernější světelnou křižovatku na Moravě, musel by se vydat do Mikulovic na Jesenicku. Zdejší semafor je široko daleko jediný – a vypnutý. Není totiž potřeba.

Muničních skladů v Mikulovicích se ujmou "neziskovky"

Datum: 21. 2. 2011

Mikulovice na Jesenicku našly unikátní způsob, jak využít dlouho opuštěný areál bývalých muničních skladů, který obci zůstal po armádě, a o nějž neměl nikdo zájem. Přenechá ho neziskovkám, které si jednotlivé budovy na své náklady přebudují. Zájem už projevily organizace z celé republiky.

Ilustrační foto | Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Mikulovice přebírají areál posádky

Datum: 5. 11. 2010

Mikulovice na Jesenicku přebírají areál zrušené vojenské posádky. Po nekonečných jednáních s ministerstvem obrany se zastupitelé rozhodli přistoupit na jeho podmínky.

Mikulovický New flash už tančí dvacet let

Mikulovický New flash už tančí dvacet let

Datum: 16. 4. 2009

Tanec potřebuje k životu sedmnáct děvčat a chlapců z Mikulovic a sousedních Zlatých Hor na Jesenicku. V tanečním kroužku New flash dostávají své tělo do pohybu v nejrůznějších tanečních stylech.

Získají celnici. Co s ní? Byty

Datum: 30. 10. 2008

V bývalé celnici v Mikulovicích na Jesenicku najdou levné bydlení sociálně slabí lidé jak z Mikulovic, tak z blízkých polských Glucholaz. Alespoň taková je představa o využití budovy, kterou Mikulovice brzy dostanou od státu. Celnice chtějí převzít také Javorník a Zlaté Hory a zajistit jejich využití. Budovy přestaly sloužit policii po vstupu Česka a Polska do schengenského prostoru v prosinci 2007.

Z posádky chtějí mít základnu

Z posádky chtějí mít základnu

Datum: 29. 8. 2007

Americký radar by mohl vyřešit problémy s opuštěnou posádkou v Mikulovicích. Většina místních není proti. Ministerstvo ale nápad odmítlo
Mikulovice, Praha/ Zatímco starostové v okolí Brd protestují proti umístění americké radarové základny, starosta Mikulovic na Jesenicku Ivan Dost (nez.) by proti základně nic nenamítal. Mohla by totiž přinést nová pracovní místa.
Myšlenka umístění radaru nenarazila ani na větší odpor místních občanů, s jakým se potýkají vládní vyjednavači v Brdech. Starostův nápad má v obci dost příznivců.

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19
1
20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2
1
3 4

Kino

kino-MIKULOVICE

Datum a čas

Dnes je pondělí, 22. 7. 2024, 14:00:41

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Partneři

   mikulovice   hradec-nova-ves   supikovice48   pisecna   velke-kunetice   zlate-hory   głuchołazy   jesenik   rejviz   pakosławice   krasna-kosice   sverzov