...
Mikulovice

Navštivte v okolí

Glucholazy - 5km

Glucholazy (Gluchołazy) - téměř patnáctitisícové lázeňské město se rozkládá nad řekou Bělou v nedalekém Opolském vojvodství. Leží na pomezí Zlatohorské vrchoviny (polsky Góry Opawski), Žulovské pahorkatiny (polsky Przedgórze Paczkowskie) a Opavské pahorkatiny (polsky Płaskowyż Głubczycki).

Glucholazy - 5km

Jeskyně na Špičáku - 7km Jesenický kras

Tak lze zjednodušeně nazvat sérii velkých těles i menších ostrůvků krystalických vápenců – mramorů, vystupujících ze složitě zvrásněných komplexů metamorfovaných hornin i hlubinných magmatitů geologických jednotek lugické a moravskoslezské oblasti v Králickém Sněžníku, Hanušovické vrchovině, Hrubém Jeseníku, Rychlebských horách a Zlatohorské vrchovině Východních Sudet na severní Moravě.

Jeskyně na Špičáku - 7km Jesenický kras

Kostel sv.Mikuláše

Za Adelsbachů pravděpodobně došlo k výstavbě prvního kostela v Mikulovicích. Do té doby museli farníci na bohoslužby chodit starou kupeckou stezkou přes dnešní osadu Salisov až do Ondřejovic. Zprávy z poloviny 16. století hovoří o dřevěném kostele, který vznikl na pahorku nad řekou Bělou v blízkosti hlavního mikulovického dvora, zřejmě v místech, kde od nepaměti stávala kaplička sv. Mikuláše. Stal se filiálním kostelem a náležel pod mateřský kostel sv. Martina v Ondřejovicích. Za jeho patrona byl podle staré tradice zvolen svatý Mikuláš.

Kostel sv.Mikuláše 1

Lesní bar Horní Lipová

Hospoda, která nemá obdoby
Jak stoupá metr po metru do prudkého kopce, jeho tmavě zelený svetr bledne pod vysráženým potem. V obličeji však nemá ani náznak únavy, spíš naopak. Tak tohle je ten dobrodinec z Jeseníků. Václav Pavlíček, revírník, který nepřestal věřit v poctivost lidí.

Lesní bar Horní Lipová

Letiště LKMI

Letiště Aeroklubu Jeseník, ležící 15 km severovýchodně od města Jeseník a 2 km severozápadně od obce Mikulovice, začalo vznikat na počátku sedmdesátých let minulého století. Avšak nejstarší záznamy o létání v jesenickém regionu pocházejí ze 2. poloviny 40. let.

Letiště LKMI

Mechová jezírka Rejvíz - 8km

Naučná stezka Rejvíz se nachází ve stejnojmenné národní přírodní rezervaci rozprostírající se na ploše 396,63 ha v severovýchodní části Hrubého Jeseníku v masivu Orlík. Území je rozvodím Černé Opavy a Vrchovištního potoka, které je položeno v nadmořské výšce 750 až 790 m v široké, mělké pánvi mírně skloněné k východu.

Mechová jezírka Rejvíz - 8km

Nyské jezero - 20km

Nyské jezero není jezero v pravém smyslu slova. Bylo zbudováno jako zadržovací nádrž pro vodu z okolí. Má plochu asi 22 km čtverečních a na Březích najdeme pláže i mola s kotvícími jachtami.

Nyské jezero - 20km

Otmuchow jezero - 23km

Písečné pláže, jachting a voňavé grily. Polská "Brazílie" je jenom hodinku od českých hranic a pro milovníky vodních sportů je doslova rájem. Na své si přijdou i rybáři.

Otmuchow jezero - 23km

Panna Maria pomocná - 9km

Poutní kostel Panny Marie Pomocné se nachází asi tři kilometry jižním směrem od Zlatých Hor v okrese Jeseník. V první polovině 18. století zde byla vystavěna dřevěná kaple, později přestavěná na kostel. Bohoslužby v kostele se konaly až do roku 1955, kdy je komunistické úřady zastavily a vydaly také zákaz konání poutí.

Panna Maria pomocná - 9km

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně - 28km

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně - 28km

Rozhledna Biskupská kupa - 8km

Kopec Biskupská kupa leží 2,5 km severovýchodně od Zlatých Hor na české straně česko-polských hranic. Je nejvyšším vrcholem Hynčické pahorkatiny. Biskupská Kupa se jí říká proto, že měla ukazovat hranice biskupství Olomouckého a Krakovského.

Rozhledna Biskupská kupa - 8km

Rozhledna Zlatý Chlum - 10km

Samotný kopec má zajímavou historii těžby zlata a na úbočí se nachází skalní útvary tzv. Čertovy kameny.

Rozhledna Zlatý Chlum - 10km

Slezský Řím - Nysa - 20km

Nysa snad vznikla již v 10. století, městská práva získala r.1223 podle tzv. vlámského práva. Nysa byla střediskem Nysského knížectví, patřícího vratislavským biskupům. Po té co Lucemburkové získaly Slezsko koruně České, začaly se i zintenzivňovat vzájemné vztahy s českými zeměmi.

Slezský Řím - Nysa - 20km

Zámek Jánský vrch - Javorník

Zámek Jánský vrch je vzdálen asi 25 km od obce Mikulovice.

Zámek Jánský vrch - Javorník 1

Zlatorudné mlýny - 6km

Středověký hornický skanzen na řece Olešnici u Zlatých Hor vám v místě zvaném Údolí ztracených štol nabídne k prohlídce repliku dobových zlatorudných mlýnů ze 14. století, časů největší slávy dobývání zlata ve zdejším kraji.

Zlatorudné mlýny - 6km

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Kino

kino-MIKULOVICE

Datum a čas

Dnes je středa, 17. 4. 2024, 18:37:15

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Partneři

   mikulovice   hradec-nova-ves   supikovice48   pisecna   velke-kunetice   zlate-hory   głuchołazy   jesenik   rejviz   pakosławice   krasna-kosice   sverzov